602 127 974 lub 22 404 89 43 ul. Zwycięzców 32, Warszawa

Język:
Polski
osstemall Warszawa - nowoczesne implanty

Implanty zębowe Warszawa

Wybór gabinetu stomatologicznego, w którym zrealizują Państwo swoje marzenie o pięknym uśmiechu opartym na implantach, może być niezwykle trudny. Chodzi przecież o dużą odpowiedzialność oraz zaangażowanie pacjenta, który w zabieg inwestuje swój czas i pieniądze, stawiając się regularnie na wizyty.

Powodzenie leczenia implantologicznego, zarówno przy pracach pojedynczych, jak i w przypadku całych łuków zębowych opartych na wielu implantach, zależy od trzech czynników:
1. Jakości i trwałości systemu implantologicznego stosowanego do osadzenia śruby implantu w kości.
2. Precyzji i estetyki korony zębowej nakładanej na wkręcony już implant.
3. Wiedzy i doświadczenia lekarza chirurga przeprowadzającego procedurę implantacji.

Dlatego:

1. Jesteśmy autoryzowany gabinetem systemu implantologicznego Osstem, jednego z pięciu największych producentów implantów na świecie.
Osstem to laboratoria R&D oraz wiele miliardów dolarów rocznie przeznaczane na rozwój produkcji i doskonalenie systemu implantów, co wpływa nie tylko na jakość samych śrub i ich długotrwałą żywotność, ale również na szybszą regenerację miejsca zabiegu.
Na świecie istnieje kilkuset producentów implantów, ale tylko pięciu z nich zapewnia ponad 70 procent całkowitej produkcji – w tym Osstem, którego fabryki znajdują się obecnie w Korei i USA..

osstem DentalCare32 Warszawa

2. Korony protetyczne, mocowane na śrubę wszczepionego i odsłoniętego już implantu, wykonywane są przez Laboratorium Techniki Dentystycznej Implalab, które stosuje najnowsze rozwiązania z zakresu protetyki implantologicznej łącząc je z indywidualnym dostosowaniem do potrzeb i życzeń pacjenta (w niektórych przypadkach finalny dobór koloru może odbyć się bezpośrednio w pracowni).

3. Zabiegi implantacji w naszym gabinecie wykonuje

dr n. med. Łukasz Zadrożny.

Wykładowca na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, prowadzący szkolenia na całym świecie lekarz o niezwykle ciepłej osobowości, który specjalizuje się w minimalnie inwazyjnej chirurgii stomatologicznej i implantologii. Doświadczenie dr Zadrożnego w trudnych przypadkach klinicznych sprawia, że jest on w stanie pomóc pacjentom potrzebującym również bardziej skomplikowanego leczenia typu:
– podniesienie dna zatoki szczękowej,
– transpozycja nerwu zębodołowego,
– GBR – sterowana regeneracja kości,
– przeszczep kości autogennej
.
Dzięki zastosowaniu szablonów zapewniających precyzję zabiegów,
dr n. med. Łukasz Zadrożny wykonuje z powodzeniem większe prace na implantach takie jak:
Overdenture / proteza całkowita na 2 lub 4 implantach,
Mosty typu All-on-X (na 4 implantach),
również u pacjentów mających trudniejszą sytuację do usadowienia implantów w żuchwie.

Etapy zabiegu implantacji w gabinecie Dental Care 32 :


Implantologia stomatologiczna jest dziedziną bardzo zróżnicowaną, stwarzającą zarówno możliwość implantacji natychmiastowej pojedynczego zęba, jak i skomplikowanych rekonstrukcji tkanek twardych i miękkich w połączeniu z odbudową protetyczną wspartą wyłącznie na implantach.
Niezależnie jednak od stopnia skomplikowania zabiegów możemy wyróżnić w nich następujące etapy leczenia – bardzo prosimy o zapoznanie się z nimi przed podjęciem decyzji o zapisaniu na wizytę.

Etap 1.

Pacjent zostaje przygotowany do zabiegu i przebrany w zestaw sterylnej odzieży (zachowanie zasad aseptyki i antyseptyki). Lekarz znieczula nasiękowo (miejscowo) okolicę, gdzie ma być wprowadzony implant. Wykonywane jest nacięcie błony śluzowej i odsłonięcie kości.
Następnie używając zestawu specjalnych wierteł zostaje przygotowane tzw. łoże dla implantu i wprowadzany jest implant. Zostaje założona śruba zamykająca. Płat śluzówkowo – okostnowy zostaje zaszyty.

Etap 2.

Po około 7 – 10 dniach następuje zdjęcie szwów.

Etap 3.

Po około 3 – 6 miesiącach – pacjent zostaje znieczulony nasiękowo (miejscowo). Lekarz za pomocą specjalnego szablonu ustala miejsce wszczepionego wcześniej implantu.

Wykonywane jest nacięcie i wycięcie dziąsła wokół implantu – tzw. odsłonięcie implantu (jeśli zastosowano gojenie zamknięte). Następuje odkręcenie śruby zamykającej i założenie śruby gojącej pomagającej w wygojeniu dziąsła wokół implantu.

Etap 4.

Implantoprotetyka. Lekarz odkręca śrubę gojącą, a na jej miejsce wprowadza specjalny przenośnik. Następnie zostaje pobrany bardzo dokładny wycisk masami protetycznymi.

Etap 5.

Cementowanie lub przykręcenie gotowej pracy protetycznej na implancie.


Serdecznie Zapraszamy!
22-404-89-03, 602-127-974, kontakt@dentalcare32.pl

Implanty Praga Południe, Saska Kępa – w DentalCare32 Warszawa


Dlaczego warto wykonać w naszym gabinecie implanty zębowe?

Implanty zębowe w DentalCare32 wykonuje dr n. med. implantolog chirurg dentysta – Łukasz Zadrożny

Łukasz Zadrożny implantolog chirurg dentysta Warszawa

W gabinecie zajmuje się implantami, implantoprotetyką i chirurgią stomatologiczną.

Wykładowca na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, prowadzący szkolenia na całym świecie lekarz o niezwykle ciepłej osobowości, który specjalizuje się w minimalnie inwazyjnej chirurgii stomatologicznej i implantologii. Doświadczenie dr Zadrożnego w trudnych przypadkach klinicznych sprawia, że jest on w stanie pomóc pacjentom potrzebującym również bardziej skomplikowanego leczenia typu:

  • podniesienie dna zatoki szczękowej,
  • transpozycja nerwu zębodołowego,
  • GBR – sterowana regeneracja kości,
  • przeszczep kości autogennej.

Dzięki zastosowaniu szablonów zapewniających precyzję zabiegów, dr n. med. Łukasz Zadrożny wykonuje z powodzeniem większe prace na implantach takie jak:

  • Overdenture / proteza całkowita na 2 lub 4 implantach,
  • Mosty typu All-on-X (na 4 implantach), również u pacjentów mających trudniejszą sytuację do usadowienia implantów w żuchwie.

Implanty zębowe Łukasz Zadrożny – DentalCare32 Warszawa <- dowiedz się więcej o naszym implantologu.


Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na implanty zębowe w gabinecie DentalCare 32 Warszawa ?

W Dental Care 32 jesteśmy autoryzowanym gabinetem systemu implantologicznego Osstem. Jednego z pięciu największych producentów implantów na świecie. A skąd w stomatologii wzięły się implanty ? W jaki sposób Pacjent kierowany jest na zabieg implantacji oraz jak przebiega cały proces przed w trakcie i po zabiegu ? O tym dowiecie się Państwo z tego wpisu.

W świecie stomatologii od bardzo dawna wyszukiwano najskuteczniejszych rozwiązań dotyczących braku zęba pojedynczego lub wielu, gdyż zęby wypadały człowiekowi od zawsze z różnych przyczyn stąd też powstawało tak wiele pomysłów w jaki sposób można taki brak zastąpić a przede wszystkim czym. Powodów tych poszukiwań jest kilka główny to gryzienie i żucie pokarmów, gdyż bez zębów nie bylibyśmy w stanie nic ugryźć i zjeść a drugim głównym powodem odkryć stomatologicznych jest wygląd a raczej jego poprawa i estetyka twarzy oraz jej kształtu.

Z wykopalisk wiemy, że implanty wstawiane były już w epoce żelaza a w VII w. p.n.e. Majowie w miejsce usuniętych siekaczy wstawiali muszle, które kształtem przypominać miały zęby, jednak tyczyło się to tylko zębów przednich. W IV w. p.n.e. Egipcjanie zaś wstawiali sobie do szczęki implanty z kości słoniowej lub drewna. Aplikowano sobie również zęby wyjęte ze szczęk małp, psów lub kozłów. Bogatsi wstawiali sobie zęby, które wyrywano niewolnikom. Jeśli chodzi o sam przebieg takiego zabiegu to był on bardzo prymitywny i nie stosowano żadnych środków znieczulających o sterylności czy antyseptyce nie wspominając. Charles Allen w 1685r. napisał pierwszy podręcznik stomatologiczny, w którym opisane zostało wstawienie implantów wykorzystując zęby owiec i pawianów. W XVIII wieku dla najbiedniejszych wyrywanie zębów stało się głównym źródłem dochodu, pozbywali się zębów, które potem wstawiane były tym bogatym. W 1809r. wstawiono pierwszy nowoczesny implant a był on wykonany z 18-karatowego złota. M. Magiollo włoski dentysta opracował projekt implantu, który miał zapewnić właściwą retencję – pusty w środku walec z czterema wypustkami, których końce zwrócone były ku sobie, wszczep ten został osadzony w zębodole bezpośrednio po ekstrakcji.

W 1982r. i w 1988r. oficjalnie została zaakceptowana implantologia stomatologiczna i zalegalizowana przez Niemieckie Towarzystwo Chorób Zębów, Jamy Ustnej i Szczęk.

Aktualnie implant to zazwyczaj tytanowa śruba wykonana ze stopu tytanu, tantalu, tlenku aluminium bądź z czystego tytanu. Implant z łacińskiego to im-“w” i plantare -“sadzić” i jest to technicznie wykonany sztuczny korzeń zęba często używa się nazwy śruba zastępujący wcześniej usunięty naturalny korzeń zęba i dający możliwość zamontowania na nim później korony zęba.

W jaki sposób Pacjent kierowany jest na zabieg implantacji ?

Implanty w odróżnieniu od innych prac wykonywanych w gabinecie stomatologicznym służą poprawię funkcji żucia i jej usprawnieniu a już mniej mają wspólnego z estetyką. Zabieg implantacji ma na celu sztuczne zastąpienie Nam zęba od korzeni po koronę. Wszczepia się go w miejsce po ekstrakcji bądź w miejsce, gdzie już od dłuższego czasu posiadamy brak korzenia i całej korony zęba. Dostępnych jest kilka wariantów odbudowy tego typu braku, jednak implant będzie najmniej inwazyjny i nie naruszający innych zębów co dla niektórych Pacjentów jest bardzo istotne przy podejmowaniu decyzji.

Zdarza się, że zniszczenia korzenia, korony czy nawet zmiany okołowierzchołkowe, których nie widać gołym okiem,czy właśnie wspomniany już brak zęba lub brak zawiązków zęba stałego z miejsca kwalifikują ząb do implantacji bez żadnej alternatywy. Podstawą, również do zaproponowania implantacji jest nietolerancja przez Pacjentów protez wkładanych czy przy bezzębiu całkowitym rozwiązaniem jest, wtedy proteza na implantach, most na implantach w zależności od potrzeb Pacjenta.

Zanim Pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu czeka go po pierwsze spotkanie ze stomatologiem, który widząc wskazania do implantacji zleci badanie CBCT jest to tomografia szczęki i żuchwy i na jej podstawie chirurg implantolog oceni stan poziomu kości oraz ilość miejsca na wszczep oraz czy warunki zębowe są odpowiednie do wykonania zabiegu. Kolejnym krokiem jest konsultacja implantologiczna z chirurgiem, który będzie przeprowadzał zabieg. Na takiej wizycie przedstawiany jest Pacjentowi plan zabiegu, czas gojenia i wstępny plan wizyt. Dokładny wywiad z Pacjentem ma kluczową rolę w całym tym procesie, gdyż implantolog ocenia ogólny stan zdrowia, ewentualne nałogi, przebyte i aktualne choroby. Brane są, również pod uwagę przyjmowane leki, gdyż niektóre mogą mieć wpływ na całość zabiegu i kurację pozabiegową i okołozabiegową. Wszelkie choroby jamy ustnej, zębów, próchnica a nawet zwykły kamień nazębny muszą być usunięte przed zabiegiem i wyleczone. Implanty zębowe Warszawa to nasza specjalność, wiemy jak przygotować profesjonalnie pacjenta do wykonania zabiegu..

Jak przebiega cały proces implantacji i czy jest zabieg bolesny ?

Po konsultacji implantologicznej i podjęciu decyzji o zabiegu w zależności od trudności bądź wcześniejszych dolegliwości bólowych lekarz może przepisać antybiotyk w celu zabezpieczenia Pacjenta i zapewnienia mu sprawniejszego gojenia pozabiegowego.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym w utrzymaniu jak największej sterylności pola operacyjnego oraz w oparciu o zasady antyseptyki. W naszym gabinecie staramy się zapewnić Pacjentom jak najlepsze warunki do tego typu zabiegu, by cały proces od momentu konsultacji do momentu zamontowania korony przebiegł bez komplikacji i dlatego przykładamy dużą wagę do planowania i omawiania zabiegu z Pacjentem.

Wstawienie implantu często wymaga ekstrakcji zęba oraz wykonania nacięcia w linii dziąsła. Zabiegi implantacji w naszym gabinecie wykonuje dr n. med. Łukasz Zadrożny, który specjalizuje się w minimalnie inwazyjnej chirurgii stomatologicznej a dzięki zastosowaniu szablonów zapewniamy większą precyzję zabiegów i co najważniejsze oferujemy możliwość natychmiastowej implantacji po ekstrakcji zęba.

Zabieg, ze względu na małe rozmiary właściwego implantu oraz sposób jego osadzania jest dla większości pacjentów mniej stresujący niż ekstrakcja zęba co zgłaszają Nam sami Pacjenci. Niektórzy uważają nawet, że gorsze jest leczenie zachowawcze niż wszczepienie implantu.

Implanty zębów implementacja – ile czasu trwa zabieg w DentalCare32 Warszawa? Cały zabieg trwa ok 1h-2h w zależności od warunków w jamie ustnej, ilości implantów i czy poprzedzająca zabieg implantacji jest ekstrakcja. Najpierw wszczepia się implant zęba, czyli tą śrubę imitującą korzeń. Za pomocą specjalnego sprzętu i narzędzi implantolog przygotowuje miejsce pod wszczep opracowuje je specjalnymi wiertłami i wtedy po osteotomii, czyli po wykonaniu otworu w kości pod śrubę wprowadzany jest implant do dziąsła aż do kości Pacjenta. Kiedy implant jest już wprowadzony w kość nakładana jest na niego śruba gojąca. Po zabiegu wystaje ona delikatnie z dziąsła, które implantolog zszywa a końcowym etapem jest wykonanie zdjęcia RVG, które pokazuje Nam, gdzie umiejscowiona została śruba- implant. Po ok 7-10 dniach szwy są zdejmowane i przez cały ten czas od momentu zabiegu trwa już osteointegracja, czyli proces zrastania się implantu z kością. Implant musi się całkowicie wygoić i zrosnąć z kością, aby można było nasadzić na niego koronę. Proces gojenia może potrwać nawet kilka miesięcy i istotne bardzo jest prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej i stosowanie się do zaleceń stomatologa oraz natychmiastowe zgłaszanie wszelkich zmian, dolegliwości bólowych, stanów zapalnych czy uczucia poluzowania się śruby gojącej, gdyż możliwe jest wtedy szybkie działanie ze strony implantologa. Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie dolegliwości bólowe, z którymi powinny poradzić sobie dostępne bez recepty środki przeciwbólowe. Oczywiście Pacjent może otrzymać od Nas receptę na silniejsze leki przeciwbólowe,jednak dolegliwości te nie powinny utrudniać funkcjonowania, może wystąpić niewielki obrzęk tej okolicy co jest zupełnie naturalne, niewielkie krwawienie, zasinienie dziąseł. Niepokojące dla Pacjenta powinny być dolegliwości bólowe takie, które nie dają spać i utrzymują się ponad 3 dni bądź wysoka temperatura, która również nie ustępuje pomimo podania leków. Aby wspomóc gojenie chirurg może zalecić dietę bardziej miekką, zaleca się niespożywanie gorących posiłków i stosowanie zimnych okładów w okolicy zabiegowej. Unikać należy palenia papierosów a najlepiej zaprzestanie palenia chociażby ze względów zdrowotnych całego organizmu.

Po wrośnięciu śruby w kość i po wykonaniu ponownego zdjęcia RVG, które pozwoli ocenić Nam prawidłowość zabiegu oraz po dokonaniu pomiarów przechodzi się do pobrania wycisków pod koronę na implancie. Proces jest taki sam jak przy wykonywaniu zwykłej korony protetycznej. Na łyżkach pobierany jest wycisk z masy silikonowej górnego i dolnego łuku, który pozwoli technikowi jak najdokładniej odtworzyć kształt i wygląd korony. Wraz z implantologiem Pacjent dobiera kolor korony zęba i tak przygotowane wyciski wysyłane są do pracowni technicznej, gdzie po ok 10 dniach przysyłana jest gotowa praca. Najczęściej wykonuje się korony ceramiczne bądź pełnocermiczne dla zachowania jak największej estetyki wykonania i by efekt był jak najbardziej zbliżony do naturalnego wyglądu korony zęba.

Trzeci etap obejmuje już osadzanie korony na implancie i zakończenie całego procesu leczenia. Korona dopasowywana jest w zgryzie, Pacjent ocenia jej kolor, wygląd, kształt i to czy podoba mu się efekt końcowy i po sprawdzeniu przez lekarza czy wszystko pasuję korona jest wkręcana i zabezpieczana i tak oto mamy nowy i piękny ząb do kompletu w uśmiechu.

Podstawą utrzymania zdrowego i pięknego uśmiechu jak za każdym razem przypominamy jest prawidłowa higiena jamy ustnej i jest to klucz do sukcesu w dbaniu o zęby. Nawet posiadając implanty ważne jest przychodzenie na regularne kontrole oraz profilaktykę. Zęby objęte implantami traktuj jak swoje naturalne zęby i czyść je w taki sam sposób oraz używaj nici dentystycznej. Implanty są w wielu wypadkach najlepszym wyjściem uzupełnienia braków zębowych – zarówno pojedynczych, jak i większych powierzchni. Implant z prawidłowo wykonaną koroną zachowuje się najbardziej jak nasz własny ząb i jest nie do odróżnienia od reszty naszego naturalnego uzębienia pozwalając na lata bezproblemowego użytkowania.


Dlaczego warto zdecydować się na implanty zębowe?


Implanty stomatologiczne to sztuczne korzenie zębów, które umieszcza się w szczęce, aby utrzymać zęby zastępcze na miejscu. Są one popularnym i skutecznym sposobem na przywrócenie uśmiechu i poprawę zdrowia jamy ustnej. Istnieje wiele korzyści wynikających z zastosowania implantów stomatologicznych, w tym:

  • Poprawa wyglądu: Implanty stomatologiczne wyglądają i są odczuwane jak Twoje naturalne zęby. Dzięki nim uzyskasz naturalnie wyglądający uśmiech, z którego będziesz mógł być dumny.
  • Poprawa zdrowia jamy ustnej: W przeciwieństwie do protez lub mostów, implanty stomatologiczne nie ulegają rozkładowi. Oznacza to, że mogą one przyczynić się do poprawy ogólnego stanu zdrowia jamy ustnej, zapobiegając powstawaniu ubytków i innych problemów zdrowotnych.
  • Lepsza zdolność żucia: Implanty stomatologiczne pozwalają na prawidłowe przeżuwanie pokarmów, tak jak naturalne zęby. Może to poprawić Twoje ogólne odżywianie i trawienie.
  • Lepsza mowa: Protezy i mosty mogą czasami wyślizgiwać się z miejsca podczas mówienia, co może powodować mamrotanie lub zamazywanie słów. Implanty stomatologiczne są bezpieczne i nie zsuwają się, co daje pewność, że można mówić wyraźnie.
  • Poprawa poczucia własnej wartości: Implanty stomatologiczne mogą przywrócić Ci uśmiech i poprawić Twoje samopoczucie. Może to zwiększyć pewność siebie i poczucie własnej wartości . Implanty stomatologiczne nie wymagają redukcji innych zębów, co jest często wymagane w przypadku mostów.
+
W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach opisanych w polityce prywatności. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. View more
AKCEPTUJĘ