602 127 974 lub 22 404 89 43 ul. Zwycięzców 32, Warszawa

Język:
Polski

Ortodonta Warszawa – DentalCare32 Praga Południe, Saska Kępa – poznajcie nas!

Współpraca z pacjentem. 

Podczas każdego etapu leczenia ortodontycznego niezwykle ważna jest dobra relacja na linii lekarz-pacjent, a wspólny cel, jakim jest uzyskanie jak najefektywniejszego leczenia w możliwie jak najszybszym czasie, powinien być do tego najlepszym motywatorem.
Lekarz słucha pacjenta, analizuje jego oczekiwania (rodzaj aparatu, czas leczenia, pożądane efekty) i opracowuje odpowiedni plan leczenia, który poprawi estetykę i polepszy zdrowie zębów.
Pacjent natomiast, stosując się do zaleceń lekarza, umożliwia mu pokierowanie leczeniem tak, by efekty mogły być osiągnięte w założonym wcześniej terminie.
Leczenie ortodontyczne jest procesem długotrwałym i złożonym – może wymagać włączenia do współpracy lekarza protetyka (przebudowa zwarcia) czy chirurga (usunięcie ósemek, wstawienie mikroimplantów ortodontycznych), a zęby, na których nastąpi montaż aparatu powinny być absolutnie pozbawione próchnicy i osadu nazębnego.
Lekarze zajmujący się protetyką, chirurgią, czy stomatologią zachowawczą tworzą u nas w gabinecie, wraz z lekarzem prowadzącym – ortodontą, zgrany zespół – dołączając, musicie Państwo sobie zdawać sprawę, jak ważni w nim jesteście.

Super klinika, czekam jeszcze na konsultację ortodontyczną, ale po pierwszej wizycie dentystycznej w tym gabinecie jestem już dobrej myśli!:)

W gabinecie Dental Care 32 stosujemy systemy następujących producentów:

Aparat stały metalowy – zamki.

Aparat stały estetyczny 3M™ Clarity™
Aparat stały w systemie Damon Q™.
Aparat stały estetyczny w systemie Damon Clear™.
Aparat stały samoligaturujący w systemie H4.

Zapraszamy do zapoznania się z najczęstszymi pytaniami, jakie zadają nasi Pacjenci jeszcze przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego, oraz z etapami wizyt ortodontycznych w naszym gabinecie.
Osobny dział poświęciliśmy dzieciom i pięknym, kolorowym aparatom ruchomym, które możemy wykonać wedle życzenia najmłodszych Pacjentów!

Kiedy zacząć leczenie ortodontyczne?
Postępowanie ortodontyczne może hamować lub nasilać procesy, podczas których równolegle przemieszczają się całe kości, szwy kostne i chrząstki. Dlatego częścią sukcesu jest już sam wybór właściwego czasu rozpoczęcia leczenia. Najlepiej, gdy przypada on na okres wymiany uzębienia, z czym wiąże się konieczność zmiany kierunku wzrostu na optymalny oraz poszerzanie podstaw kostnych wyrostka zębodołowego.

Czy dorośli i osoby dojrzałe też mogą leczyć się ortodontycznie?
Po zakończeniu okresu wzrostu leczenie ortodontyczne ma na celu estetyczną korektę łuków zębowych z ewentualnym dodatkowym zastosowaniem leczenia interdyscyplinarnego, gdzie łączy się zabiegi ortodontyczne z chirurgicznymi lub protetycznymi.

Dlaczego leczenie trwa tak długo?
Przy leczeniu ortodontycznym mogą występować różnice w kierunku wzrostu szczęki i żuchwy, co ma wpływ na zmiany w postępowaniu i w decyzji o sposobie leczenia. Dlatego leczenie zaburzeń szkieletowych jest leczeniem wieloetapowym i wymaga ciągłych zmian w kształcie aparatów (wizyty korekcyjne, co 4-6 tyg., naprawy, zwiększanie grubości, zmiana elementów nośnych lub zmiana aparatów). Cały proces wymaga dobrej współpracy pacjenta z lekarzem i stosowanie się do jego zaleceń, tj. noszenie aparatów, wyciągów (gumek).

Czy da się procedury ortodontyczne przeprowadzić szybciej?
W celu skrócenia czasu leczenia aparatami stałymi, w przypadku bardzo nasilonych wad podstaw kostnych, mogą być zastosowane dodatkowo: mini-śruby ortodontyczne, aparaty zewnątrzustne i aparaty czynnościowe (ruchome) i zabiegi chirurgiczne.

Czy wystarczy leczyć jedną szczękę?
Terapia ortodontyczna wpływa na ustawienie całego łuku zębowego, a nie na pojedynczy ząb i jego zębodół, dlatego leczenie musi dotyczyć zarówno szczęki dolnej jak i górnej.

Czy leczenie ortodontyczne boli?
Raczej nie. Przejściowe trudności występują na początku noszenia aparatów wyjmowanych lub stałych, Objawy to m.in. wzmożone wydzielanie śliny, zmiany odczucia smaku, zaburzenia wymowy, rzadziej odruch wymiotny, odleżyny błony śluzowej, ból zębów przy nagryzaniu. Wszystko zależy od indywidualnych skłonności organizmu, stanu zdrowia i nastawienia psychicznego.

Czy w trakcie i po leczeniu ortodontycznym występują powikłania?
W leczeniu aparatami ruchomymi i stałymi mogą występować takie powikłania jak zmniejszenie się korzeni zębów, demineralizacja szkliwa, przerostowe zapalenia dziąsła, dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego, zanik wyrostka zębodołowego.

Co to jest retejner i okres retencyjny?
Po zakończonym leczeniu pacjent musi nosić tzw. retejner. Jest to system aparatów utrzymujący efekt leczenia. Istnieje wiele rodzajów retejnerów – wyjmowane, przezroczyste, przyklejane itd. Okres stosowania ustalany jest w każdym wypadku indywidualnie. Na przykład osoby nastoletnie powinny nosić aparaty retencyjne do chwili, kiedy wyrosną trzecie zęby trzonowe (ósemki lub tzw. zęby mądrości). Pozwala to uniknąć możliwego nawrotu wady.

Pierwsza wizyta. 
Pierwsza wizyta ma na celu zdiagnozowanie wady zgryzu u pacjenta i ustalenie planu leczenia (dobór aparatu, czas leczenia).
Lekarz bada stan uzębienia, określa wadę zgryzu oraz zaleca ewentualne leczenie dentystyczne – bardzo istotne jest, by przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego wszystkie zęby pacjenta były zdrowe.
Po dostarczeniu przez pacjenta zdjęć rentgenowskich, lekarz robi wyciski potrzebne do wykonania gipsowych modeli jamy ustnej, niezbędnych do pomiarów i analiz służących planowaniu leczenia

Założenie aparatu. 
Zakładanie aparatu stałego jest zabiegiem zupełnie bezbolesnym, trwającym około godziny. Zamki i pierścienie przymocowywane są do zębów za pomocą specjalnego, nieszkodliwego kleju.
Bardzo ważne jest, by aparat został przyklejony w odpowiedni sposób, stanowi to bowiem w ogromnym stopniu o wynikach i czasie leczenia.

Wizyty kontrolne.

Wizyty kontrolne sprawiają, że podczas leczenia ortodontycznego pacjent znajduje się pod stałą kontrolą lekarza, który w czasie ich trwania przeprowadza kontrolę stanu aparatu, aktywację łuków zębowych oraz wymianę ligatur. Takie spotkania to także wspaniałe okazje by cieszyć się postępami leczenia i omówić je z lekarzem, a także upewnić się co do ogólnego stanu higieny swojej jamy ustnej.
Wizyty kontrolne odbywają się średnio co 4-6 tygodni według planu leczenia, co sprawia, że lekarz widuje się przez okres 2 lat wielokrotnie z pacjentem na starannie zaplanowanych wizytach.
Jeśli w najbliższym czasie planujecie więc Państwo zmiany w życiu osobistym lub zawodowym, które wiążą się ze zmianą miejsca zamieszkania, mogą one uniemożliwić prawidłowy przebieg leczenia.
Uwaga!
Podczas noszenia aparatu trzeba szczególnie uważać na osad i kamień nazębny, ponieważ ich higiena może być utrudniona!

Zdejmowanie aparatu. 
Finalizacją udanego leczenia jest demontaż aparatu ortodontycznego-
za pomocą specjalnych kleszczy lekarz odkleja zamki i pierścienie od zębów, trwa to od kilku do kilkunastu minut. Następną czynnością jest oczyszczenie zębów z resztek klejów i ewentualnych osadów powstałych w czasie leczenia.

Okres retencyjny. Po aktywnej fazie leczenia, następuje druga, równie ważna: faza leczenia retencyjnego. Leczenie retencyjne odbywa się przy pomocy aparatów retencyjnych. Bardzo ważne jest, by pacjent stosował się do zaleceń lekarza i nie zaniechał tego, ostatniego już etapu na drodze do prostych zębów.  Nieregularne noszenie aparatów retencyjnych może bowiem doprowadzić do cofnięcia efektów leczenia.

Leczenie ortodontyczne dzieci

Po pojawieniu się pierwszych zębów stałych – trzonowców – powinna odbyć się konsultacja, podczas której można wstępnie określić czy dziecko potrzebuje leczenia ortodontycznego.
Skuteczną i wydajną metodą wczesnego leczenia ortodontycznego są aparaty wyjmowanejedno i dwuszczękowe, przeznaczone do leczenia rozmaitych przypadków wad zgryzu – zarówno przy stałym, jak i mieszanym uzębieniu.
Czas leczenia aparatem wyjmowanym trwa około 2 lat, a jego dodatkowym atutem jest fakt, że uruchamia on i harmonizuje pracę mięśni żuchwy.
Uwaga!
Przy wadach bardziej skomplikowanych wymagane jest rozpoczęcie leczenia aparatem wyjmowanym i jego kontynuacja poprzez założenie aparatu stałego lub zastosowanie specjalnej płytki .

Nowość w gabinecie – Clear Aligner


Serdecznie Zapraszamy!
22-404-89-03, 602-127-974, kontakt@dentalcare32.pl

Ortodoncja Praga Południe, Saska Kępa – DentalCare32 Warszawa.


Nasz zespół ortodontyczny

Magdalena-Kania ortodonta Warszawa Praga Południe

Dr Magdalena Kania-Pniewska ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny na wydziale stomatologii i w gabinecie Dental Care 32 zajmuje się ortodoncją. Dr Kania-Pniewska jest uczestniczką licznych kursów oraz szkoleń z zakresu ortodoncji, co przekłada się na doskonałe efekty jej pracy i zadowolenie Pacjentów w każdym wieku.

Dzięki swemu podejściu Doktor skutecznie i bezproblemowo prowadzi Pacjenta przez całe leczenie – na każdym jego etapie dokładnie, a przede wszystkim zrozumiale, tłumaczy plan leczenia i jego poszczególne kroki.
Tworzy indywidualne plany leczenia skierowane pod konkretnego Pacjenta i jego potrzeby na podstawie szczegółowego wywiadu medycznego – zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Dr Kania-Pniewska jest ortodontą bardzo empatycznym i stara się zawsze znaleźć rozwiązanie, które będzie satysfakcjonować zarówno lekarza, jak i Pacjenta. Dlatego też w naszym gabinecie tak wiele osób zaufało już dr Magdalenie Kani-Pniewskiej i wspólnie z nią przebyło drogę do pięknego uśmiechu.

ortodoncja Warszawa Praga Południe - Dr Paulina Kużnicka

Dr Paulina Kuźnicka również ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny na wydziale stomatologii. Ortodoncją, która jest jej wielką pasją, zajmuje się od 10 lat, co przekłada się na setki zadowolonych pacjentów.
Uczestniczka licznych kursów oraz szkoleń stale rozwijająca i doskonaląca swoją wiedzę i technikę, by jak najlepiej służyć Pacjentom z różnymi wadami zgryzu u dzieci i dorosłych.

W naszym gabinecie, podobnie jak dr Kania-Pniewska, przyjmuje Pacjentów z wadami zgryzu znajdując dla nich najlepszą dostępną metodę leczenia.

Dr Kuźnicka w kontakcie z Pacjentem tworzy przyjazne relacje po to, by całość leczenia przebiegała w jak najmilszej atmosferze, a sama wizyta była dla Pacjenta jak najbardziej komfortowa.

Obie ortodontki pracujące w gabinecie stomatologicznym Dental Care 32 stawiają na profesjonalizm, dlatego stale pogłębiają swoją wiedzę oraz śledzą najnowsze trendy i metody leczenia, by później wdrożyć je podczas leczenia swoich Pacjentów.

Jakość świadczonych przez nie usług gwarantuje nie tylko wiedza, zaangażowanie i kompleksowe podejście do całego leczenia, ale również użycie w procesie ortodoncji jak najlepszych materiałów i narzędzi.
Stosowane przez nas rozwiązania są bowiem najwyższej klasy: używamy systemów American Orthodontics, 3M™ Clarity™, Damon, H4 oraz Clear Aligner.

Kompleksowe podejście do leczenia obu naszych Pań ortodontek przejawia się nie tylko w prawidłowej ocenie wad zgryzu u dzieci i dorosłych, ale również holistycznym spojrzeniu na inne czynniki, które mogą generować i pogłębiać daną wadę.

W naszym gabinecie, podczas całego leczenia ortodontycznego, lekarz nie tylko kontroluje postępy korekcji wady zgryzu, ale zwraca także uwagę na ogólny stan higieny jamy ustnej i czuwa nad tym, czy nie dzieje się w jej obrębie nic złego (co mogłoby wpłynąć na przebieg leczenia ortodontycznego i go zaburzyć).

Nasi lekarze kładą szczególny nacisk na współpracę z pacjentem, czyli dokładne rozpoznanie jego potrzeb i oczekiwań, jak i leczenie łączone z implantami, koronami, licówkami (bonding) oraz chirurgią.
Właśnie z tych powodów do naszych Pań ortodontek powinien zgłosić się każdy, kto marzy nie tylko o prostych zębach, ale również o zdrowym i zadbanym uśmiechu, którym będzie się cieszył przez lata!


Ortodonta dziecięcy w gabinecie DentalCare32 Warszawa Praga Południe


Ortodonta dziecięcy to specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem problemów z zębami i szczęką u dzieci. Używa aparatów ortodontycznych i innych urządzeń do korygowania nieprawidłowości zębowych i twarzowych współpracując

Najczęstszym problemem leczonym przez ortodontów dziecięcych jest wada zgryzu, czyli nieprawidłowe ustawienie zębów. Wady zgryzu mogą być spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak ssanie kciuka, wczesna lub późna utrata zębów mlecznych oraz stłoczenie zębów.
Ortodonci dziecięcy stosują różne metody leczenia w celu skorygowania wady zgryzu, w zależności od stopnia zaawansowania problemu i wieku pacjenta. W niektórych przypadkach do wyrównania zębów może być konieczne założenie aparatu ortodontycznego. W innych przypadkach można zastosować aparaty ruchome, takie jak płytka Schwarza lub maski twarzowe. Szukasz profesjonalnego ortodonty dziecięcego w Warszawie?

Sprawdź ofertę DENTAL CARE 32! Od lat zajmujemy się między innymi profesjonalnym łączeniem licówek porcelanowych, koron pełnoceramicznych i implantów z leczeniem zachowawczym, endodoncją pod mikroskopem i leczeniem ortodontycznym, w tym leczeniem ortodontycznym dzieci.

Invisalign – nowoczesne rozwiązania w ortodoncji

Aparat invisalign co to ?

Invisalign jest nowoczesnym systemem leczenia nakładkowego, który ma na celu leczenie wad zgryzu u pacjentów ortodontycznych. Materiał, z którego są wykonywane te nakładki jest wysoce elastyczny – to opatentowane tworzywo termoplastyczne o nazwie smarttrack stworzone specjalnie na potrzeby takiego leczenia. Leczenie tym systemem to proces noszenia zdejmowanych, przezroczystych, nakładek o różnej grubości i elastyczności, które stopniowo prostują zęby. Bez zamków, mocowań, drutów, czy innych elementów wystających z jamy ustnej.

Metoda Invisalign działa poprzez wywieranie kontrolowanego nacisku na poszczególne zęby przez odpowiednią ilość czasu, co powoduje ich stopniowe przesuwanie oraz przemieszczanie w zgryzie. Na poszczególne zęby mocowane są przezroczyste zaczepy, które mają na celu wsparcie procesu leczenia i pomoc w przesuwaniu się zębów po zakończonym leczeniu. Zaczepy oczywiście są później usuwane przez ortodontę – całkowicie bezboleśnie.

Za sukcesem systemu Invisalign stoi amerykańska firma Align Technology, która na rynku funkcjonuje od 1997 roku i stale poszerza swoje usługi korzystając z najnowszych technologii i je doskonaląc. Dziś firma jest globalną korporacją, a z metody leczenia Invisalign korzystają Pacjenci na całym świecie. Co ciekawe, produkcja nakładek odbywa się w jednej fabryce Align na Kostaryce, z której są one dostarczane do gabinetów na całej kuli ziemskiej. Dzięki temu firma może zapewnić najwyższą jakość materiałów i leczenia zarówno Pacjentom ortodontycznym, jak i lekarzom pracującym w gabinetach stomatologicznych.

+
W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach opisanych w polityce prywatności. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. View more
AKCEPTUJĘ